Ważne informacje na Wielką Sobotę

Wiele osób chciałoby uczestniczyć na żywo w obrzędach Triduum Paschalnego w kościele. Jednak przepisy państwowe w czasie pandemii koronawirusa, pozwalają tylko na liczbę 5 osób, nie wliczając do tej liczby kapłanów i posługujących w liturgii. Tak też będzie w Wielką Niedzielę i dni Oktawy Świąt Wielkanocnych.

Można uczestniczyć w celebracjach dzięki mediom, można przyjąć Komunię duchową, można łączyć się w modlitwie, ale to nie to samo, co uczestnictwo w kościele, którego nam wszystkim zaczyna brakować.

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji chcę aby ci, którzy tego pragną, choć na chwilę, mogli  się spotkać ze Zmartwychwstałym Panem. Niech  On pobłogosławi serca wypełnione lękiem, trwogą i niepewnością, obdarzy pociechą, umocni wiarą, miłością i nadzieję życia.

Dlatego na zakończenie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, jak zaczną bić dzwony na procesję rezurekcyjną, ok. godz. 21,00 wyjedzie samochód z Najświętszym Sakramentem w monstrancji. Ci, którzy mogą niech wyjdą pod drogę do granicy swoich posesji ze światłem świecy, a ci, którzy nie mogą, niech ze świecą staną przy oknie w domu.

W takiej gotowości z wiarą przyjmijmy błogosławieństwo od Chrystusa, który w tajemnicy swojej męki, krzyżowej śmierci i zmartwychwstania darował nam zbawienie. Głośmy w ten sposób, że Chrystus Pan Zmartwychwstał, Alleluja,  prawdziwie  zmartwychwstał Alleluja.

Trasa przejazdu będzie miała następujący przebieg:

kościół –   ul. Akacjowa – ul. Szlachecka – ul. Szkolna – ul. Spacerowa – ul. Leśna – ul. Dworska – ul. Szlachecka do pętli i z powrotem, potem ul. Długa do kapliczki i z powrotem – ul. Zawiła – ul. Nad Potokiem – kościół

domowecelebracje

 

filmik  o przeżyciu W. Piątku:

filmik  o przeżyciu W. Soboty: