Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

  1 Niedziela Wielkiego Postu18.02.2018

 

  • Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II nie lękajcie się. Natomiast za tydzień, w 2 Niedzielę Wielkiego Postu na pomoc misjom.

 

  • Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15.

 

  • Msze Święte w dni powszednie, z wyjątkiem piątku, będą

o godz. 7.00 rano. W piątek Msza Święta wieczorem o godz. 18.00.

 

  • W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Główne uroczystości związane z tym jubileuszem będziemy przeżywać w listopadzie. Jednak modlitwa dziękczynna za dar wolnej ojczyzny oraz prośba o błogosławieństwo Boże dla niej powinna być obecna we wszystkich miesiącach roku. Wyrazem tej modlitwy będzie nowenna jubileuszowa, która rozpocznie się w lutym, a zakończy w październiku. Wezwał nas do niej metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. W naszej parafii co miesiąc – w czwarty piątek – będziemy gromadzić się na Mszy Świętej, aby polecać Bogu wszystkie sprawy Polaków. Zapraszamy na pierwszą Nowennę Jubileuszową już w najbliższy piątek 23 lutego o godz. 18.00.

 

  • Rekolekcje wielkopostne dla osób z niesakramentalnych związków małżeńskich odbędą się w dniach 26 – 28 lutego 2018 roku o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich

 

  • Burmistrz Skawiny oraz Urząd Miasta i Gminy Skawina informuje, że rozpoczął się nabór do Grupy Psychoedukacyjnej dla osób uwikłanych w przemoc. Głównym celem działania jest pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie, aby odzyskali swoją godność, uwierzyli we własne siły i zmieniły swoje życie. Więcej informacji na plakatach i na ulotkach, które znajdują się na regale z gazetami.