Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01

2 NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01

  • Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce przypada XXIV Dzień Judaizmu. O g. 15,00 dodatkowa Msza Święta z poświeceniem książeczek dla dzieci klas trzecich i ich rodzin. O 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • Od 18 do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się 24 stycznia o godz. 15,30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. W przyszła niedzielę przed kościołem będzie zbierana ofiara do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  • Za tydzień dodatkowa Msza Święta o godz. 13,00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu.
  •  Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie:

    „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22.01 rozpocznie się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. 25.01 rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod tel. 989. Osoby, które będą chciały się zaszczepić , ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

  • Mając na uwadze tegoroczne trudności związane z pandemią i ograniczone możliwości duszpasterskich odwiedzin kolędowych zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii do kościoła. Msza Święta dla poszczególnych rodzin, modlitwa za nie i błogosławieństwo odbywać się będzie o godz. 18,00:

      – Poniedziałek, 18.01, dla rodzin z ul. Szlacheckiej(numery nieparzyste)

      – Wtorek, 19.01, dla rodzin z ul. Szlacheckiej(numery parzyste) i ul. Topolowa

      – Środa, 20.01 dla rodzin z ul. Długiej

      – Czwartek, 21.01 dla rodzin z ul. Nad Potokiem

     – Piątek, 22.01 dla rodzin z ul. Zawiłej

   Przed Mszą od godz. 17. 30 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem  w ciszy oraz okazja do Sakramentu Pokuty. Na Mszy Świętej podczas składki będzie można złożyć ofiarę kolędową, jak to było przyjęte w dotychczasowej praktyce.

  • Dziękuję rodzinom z ul. Leśnej 5, 7 i 11 za troskę o naszą świątynię i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Leśnej  1 i 3  oraz Dworskiej 7.