Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

• Dzisiejsza niedziela stanowi okazję do wdzięczności Bogu za dar naszego chrztu. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00.Ta niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej.

• Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii w sposób uroczysty udzielany jest w 4 niedzielę każdego miesiąca na dodatkowej Mszy świętej o godz. 13.00. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące wiarę chrześcijańską, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.

• W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 15,00 dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin. Po Mszy będzie poświęcenie i rozdanie książeczek do modlitwy.

• Dziękuję rodzinom z ul. Leśnej 10, 14, 18, i 2 za troskę o naszą świątynię i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Leśnej 35, 31, 11, 7 i 5.

• Msze Święte w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w sobotę i w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.