Ogłoszenia duszpasterskie – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA,29.08

 

  22 NIEDZIELA ZWYKŁA,29.08

 

  • Dzisiaj dziękujemy Bogu za stworzony świat oraz za tegoroczne plony i owoce ziemi. O godz. 16.30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci, nauczycieli i pracowników SP o godz. 9,00. Spowiedź przed rozpoczęciem szkoły będzie we wtorek od godz. 17.00 do 18,00.
  • W tym tygodniu przypada 1 czwartek, piątek i 1 sobota miesiąca września. Msza Święta ku czci Bożego Serca z nabożeństwem wynagradzającym będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18,00. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Eucharystią rano i wieczorem. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach. W sobotę o godz. 7.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po niej nabożeństwo wynagradzające i zmianka tajemnic różańcowych.
  • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i piękną dekorację rodzinom z ul. Długiej 129 i 137. W tym tygodniu troska o naszą świątynię przypada rodzinom z ul. Łanowej 69, 110, 126, 130, 132 i 140.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę i w tym miesiącu, złożyli ofiarę na potrzeby naszej parafii w kościele bądź poprzez konto parafialne. Bóg zapłać. Ofiary te będą przeznaczone na wyposażenie kuchni parafialnej.
  • W zakrystii można już nabyć nowy numer „Stasia” na miesiąc wrzesień.
  • W przyszłą niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej spotkają rodziny Archidiecezji Krakowskiej na XXIX Pielgrzymce. Na to pielgrzymowanie zaprasza rodziny naszej parafii Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
  • Za tydzień w niedzielę 5 września ofiarą do puszek przed kościołem będzie można wspomóc poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. O to wsparcie prosi Caritas Polska.
  • Msze Święte w tygodniu będą  w poniedziałek o g. 7.00, w środę o g. 7.00 i 9.00, we wtorek i czwartek o g. 18.00, a w piątek i sobotę o godz. 7.00 i 18.00.