Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 09.09.2018

23 Niedziela Zwykła 09.09.2018

 

  • Dzisiaj w parafii Krzęcin odpust na uczczenie Narodzenia NMP. Suma o godz. 11,30. W naszym kościele Nieszpory o g. 16,30 i Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • Dzisiaj przedstawiciele naszej społeczności zapraszają od godz. 15,00 do 19,00 na boisko sportowe w Borku Szlacheckim. Będzie to okazja do wspólnego spotkania. Zaplanowane są atrakcje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Zostało już oddane do użytku boisko do gry w koszykówkę, piłkę siatkową i tenisa. Przy korzystaniu pomaga umieszczony przy boisku regulamin.
  • W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W przyszłą niedzielę 16 września odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9,00 Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata”. Potem o g. 11,00 Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  • Dzisiaj rozpoczyna już działalność nasza parafialna schola. Zapraszamy nowe chętne osoby od drugiej klasy SP wzwyż. Próba w najbliższą sobotę o g. 9,00 przy plebanii. Zapraszam także chętnych chłopców po czwartej klasie SP i starszych do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów we wtorek o g. 17,00. Natomiast spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w czwartek o g. 17,00.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00.