Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018

XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018

 

  • Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszym kościele Nieszpory o g. 16,30 i Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W czwartek wspomnienie świętych męczenników koreańskich. W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. W tym dniu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Msza św. z procesją światła o g. 17,00. W naszej świątyni będzie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Jest wśród nich nasz ks. kanonik Stanisław, poprzedni proboszcz. Z darem modlitwy życzymy mu zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i jego patrona.
  • Próba scholi w sobotę o g. 9,00 na plebanii. Zachęcamy chętne osoby od drugiej klasy SP wzwyż, aby dołączyły do tej grupy i śpiewem upiększały liturgię Mszy Świętej. Spotkanie kandydatów i najmłodszych ministrantów w czwartek o g. 17,00, a spotkanie pozostałych ministrantów i lektorów w sobotę o g. 17,00.
  • W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe w naszej parafii. Mamy już podpisaną umowę o dostarczanie paliwa gazowego i zamontowany piec do ogrzewania, który został częściowo zapłacony. W najbliższym tygodniu będą dostarczone drzwi wejściowe oraz drzwi wewnętrzne do dolnej części plebanii. Trzeba jeszcze zapłacić za płytki oraz za ich ułożenie.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego o g. 13,00.