Ogłoszenia duszpasterskie – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA,26.09

26 NIEDZIELA ZWYKŁA,26.09

 

  • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw za uchodźców i migrantów. Tylko przez ostatni rok, chroniąc się przed wojną, przemocą i nędzą, na Morzu Śródziemnym i szlakach lądowych życie straciło 4071 osób.  Natomiast w naszej archidiecezji obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Za tydzień przed kościołem do puszek będzie możliwość złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. O 16.30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana, we wtorek św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej, w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  • W czwartek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów, a w sobotę o godz. 9.30 spotkanie scholi parafialnej.
  • W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zachęcam do modlitwy różańcowej wszystkie dzieci, młodzież i rodziny, aby polecać w niej Kościół, misje, chorych, pokój na świecie i wszystkie sprawy którymi żyjemy w rodzinach. W tygodniu różaniec będzie przed Mszą wieczorną o g. 17,30, a w niedziele o g. 16,30.
  • W 1 piątek miesiąca. Msze Święte ku czci Bożego Serca z nabożeństwem wynagradzającym będą o godz. 7,00 i 18,00. Spowiedź będzie rano od godz. 6,30 i wieczorem od 17,00. Odwiedziny chorych od godz. 9,00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7,00. Po niej nabożeństwo i zmianka tajemnic różańcowych
  • Spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu bierzmowania odbywają się w sobotę. O godz. 8.30 dla klasy VII SP, a o godz. 11.00 dla klasy VIII i starszych.
  • Bóg zapłać za troskę o nasz kościół rodzinom z ul. Długiej 62, 64, 66 i 70. A w tym tygodniu troska o naszą świątynię przypada rodzinom z ul. Długiej 54, 52, 48, 46 i 42
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w piątek i sobotę o godz. 7.00 i 18,00.