Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła – 21.10.2018  

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018

 

  • Dziś Kościół na całym świecie po raz 92 przeżywa Światowy Dzień Misyjny. Zapraszam na różaniec w intencji misji o g. 16.30. Msza Święta wieczorna o 17.00.
  • Różaniec w dni powszednie odmawiamy o godz. 17,30. Zapraszam w poniedziałek dzieci z rodzicami z przedszkola, klasy 1, 2 i 3. We wtorek z klasy 7 i 8, w środę klasy 5 i 6. We czwartek klasę 4. W piątek młodzież gimnazjalną przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie tej grupy w sobotę 27 X o g. 8,15
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość patronalna. Msza Święta z procesją światła o g. 17,00.
  • Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie zaprasza na spektakl teatralny „3 x C”, który odbędzie się 22 i 23 października o godz. 19,00 na sali gimnastycznej w budynku szkoły.
  • Wypominki można  składać do skrzynki, umieszczonej przy chrzcielnicy. Kartki do wypominków rocznych i jednorazowych można zabrać przy wyjściu z kościoła. Imiona i nazwiska zmarłych podajemy w pierwszym przypadku.
  • Próba scholi w sobotę o g. 9,00 na plebanii. Spotkanie kandydatów i ministrantów młodszych będzie w czwartek o g. 16,30, a pozostałych ministrantów i lektorów w sobotę o g. 16,30.
  • W piątek zapraszam na ostatnią już Nowennę Jubileuszową przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza Święta w intencji Ojczyzny po Różańcu ok. godz. 18,00.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na regale z gazetami znajduje się także okolicznościowy numer Kuriera Chrystus i Ty, poświęcony 40 -tej rocznicy wyboru Jana Pawła II, 100 -leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz św. Ojcu Pio.
  • W przyszłą niedzielę składka na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Są już zamontowane drzwi wejściowe od strony kościoła. Drugie drzwi czekają na zamontowanie. Do końca października mamy za nie zapłacić. Wyrównać mamy jeszcze zapłatę za flizowanie i regipsy. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą i apelem o pomoc i wsparcie, także do tych  rodzin naszej wspólnoty, które jeszcze nie włączyły się w parafialne inwestycje i remonty.
  • Msze Święte w tygodniu będą po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18.00.