Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela Zwykła – 14.10.2018  

       XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018

 

  • Dzisiaj w całej Polsce przypada XVIII Dzień Papieski. Po Mszy Świętej przed kościołem, do specjalnych puszek można będzie wspomóc zdolną młodzież z ubogich rodzin, niemającej środków na naukę. Zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 16,30. Msza Święta wieczorna o 17,00. O godz. 18,00 Zespół Modlnicanie poprowadzi wieczornicę, poświęconą św. Janowi Pawłowi II z okazji 40 -tej rocznicy wyboru na papieża oraz 100 -ej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Będą pieśni i teksty relgijne, papieskie oraz patriotyczne.
  • Różaniec w dni powszednie odmawiamy o godz. 17,30. Zapraszam w poniedziałek dzieci z rodzicami z przedszkola, klasy 1, 2 i 3. We wtorek z klasy 4, we czwartek klasy 5 i 6. W piątek młodzież gimnazjalną przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, a w sobotę klasę 7 i 8.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej i 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na bogaty program uroczystości dziękczynnych, o czym informują plakaty. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty, a w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  • Zbliża się miesiąc listopad, który skłania nas do pamięci o naszych zmarłych i troski o ich wieczne zbawienie. Czynimy to między innymi poprzez wypominki. Można je składać do skrzynki, umieszczonej przy chrzcielnicy. Kartki do wypominków rocznych i jednorazowych można zabrać przy wyjściu z kościoła. Imiona i nazwiska zmarłych podajemy w pierwszym przypadku.
  • Próba scholi w sobotę o g. 9,00 na plebanii. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o g. 16,30.
  • we wtorek 16 października o godz. 18,00 w Szkole w Borku odbędzie się Zebranie Wiejskie. Dotyczyć ono będzie podziału środków do dyspozycji Sołectwa na 2019 r. oraz bieżących spraw naszej miejscowości.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na regale z gazetami znajduje się także w cenie 2 zł. okolicznościowy numer Kuriera Chrystus i Ty, poświęcony 40 -tej rocznicy wyboru Jana Pawła II, 100 -leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz św. Ojcu Pio
  • Msze Święte w tygodniu będą po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18.00.