Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela Zwykła – 07.10.2018  

XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16,00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy wokół kościoła. Zapraszam do włączenia się w tę maryjną modlitwę całe rodziny, Róże różańcowe, dzieci i młodzież. Proszę o niesienie w procesji feretronów i sztandarów. Msza Święta wieczorna o 17,00. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane przed Mszą Świętą: w dni powszednie o godz. 17,30, a w niedziele  o g. 16,30.
  • W kalendarzu liturgicznym dziś właśnie przypada wspomnienie NMP Różańcowej, we wtorek święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, a w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  • W przyszłą niedzielę 14 października w całej Polsce będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem, do specjalnych puszek można będzie wspomóc zdolną młodzież z ubogich rodzin, nie mającej środków na naukę.
  • Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Zespół Modlnicanie z Modlnicy k. Krakowa. O godz. 18,00 poprowadzą wieczornicę, poświęconą św. Janowi Pawłowi II z okazji 40 -tej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową oraz 100 -ej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasza Ojczyznę. Będą pieśni i teksty relgijne, papieskie oraz patriotyczne. Serdecznie zapraszam.
  • Próba scholi w sobotę o g. 9,00 na plebanii. Spotkanie kandydatów i najmłodszych ministrantów w czwartek o g. 16,30, a spotkanie pozostałych ministrantów i lektorów w sobotę o g. 16,30.
  • Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w sobotę o g. 19,00 dla grupy gimnazjalnej oraz w niedzielę po Mszy o godz. 10,30
  • 16 października we wtorek o godz. 18,00 w Szkole w Borku odbędzie się Zebranie Wiejskie. Dotyczyć ono będzie podziału środków do dyspozycji Sołectwa na 2019 r. oraz bieżących spraw naszej miejscowości.
  • Msze Święte przez cały miesiąc październik w dni powszednie będą po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18.00.