Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela Zwykła – 30.09.2018   

XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018

  • Dzisiaj o godz. 15,00 Msza Święta na rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu bierzmowania dla uczniów III klasy gimnazjum oraz VIII i VII klasy Szkoły Podstawowej. Na tę Eucharystię wraz z kandydatami zapraszam także rodziców. Msza Święta wieczorna o 17,00. Nie będzie Nieszporów.

 

  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, we czwartek św. Franciszka z Asyżu, a w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i 1 piątek miesiąca. Msza Święta z uczczeniem Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9,00.
  • Od jutra rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17,30, a w niedziele o g. 16,30. Zapraszam do uczestnictwa dzieci i młodzież i dorosłych, aby w tej pięknej modlitwie polecać Ojca Świętego, katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, misje, chorych, pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu zmarłych.
  • Próba scholi w sobotę o g. 9,00 na plebanii. Zachęcamy chętne osoby od drugiej klasy SP wzwyż, aby dołączyły do tej grupy i śpiewem upiększały liturgię Mszy Świętej. Spotkanie kandydatów i najmłodszych  ministrantów w czwartek o g. 16,30, a spotkanie pozostałych ministrantów i lektorów w sobotę o g. 16,30.
  • Katolickie szkoły im. Jana Pawła II w Skawinie zapraszają na bezpłatne szkolenia w ramach Czwartkowej Szkoły Nauczycieli Wychowawców i Rodziców. Specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz podpowiadają, jak sobie radzić z trudnościami w procesie wychowawczym. Najbliższe spotkanie w czwartek 4 października od 17.00 – 18.30. Szczegóły na plakacie.
  • Składam podziękowanie wszystkim, którzy wspomogli finansowo w tym miesiącu, a zwłaszcza w ostatnią niedzielę remont budynku parafialnego. Zostały założone drzwi wewnętrzne do większości pomieszczeń. Dobiegają końca prace związane z położeniem płytek i malowaniem pomieszczeń. Bóg zapłać.
  • Msze Święte przez cały miesiąc październik w dni powszednie będą po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18.00.