Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – 16.12.2018 

III Niedziela Adwentu16.12.2018

 

  • Dzisiaj Stowarzyszenie Dobrosław, pomagające dzieciom, przeprowadza akcję wspierającą Klaudię, która ma 17 lat i porażenie mózgowe oraz Filipka, który ma 7 lat i szereg wad wrodzonych. Będzie można pomóc tym dzieciom poprzez zakup krzyżówek, książeczek do kolorowania, kredek, kartek, notesów, kalendarzy itp.
  • Po sumie spotkanie dla klasy 7 i 8 w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania. O godz. 16,30 zapraszam na Nieszpory. Msza Święta wieczorna o 17.00. Msze roratnie w naszym kościele odprawiane są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz 6. 30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa w Roratach dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Składam podziękowania wszystkim osobom, którzy wsparli w ubiegłą niedzielę Kościół na Wschodzie. Do puszek przed kościołem zostało zebranych 1100 zł. Bóg zapłać.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast na stoliku koło ambony można zakupić  wigilijne świece Caritasu.
  • Spotkanie kandydatów i ministrantów młodszych w czwartek o godz. 17,15, a ministrantów starszych i lektorów w sobotę o g. 17,15.
  • W przyszłą niedzielę 23 grudnia w naszej parafii będzie przedświąteczna spowiedź adwentowa. Rozpocznie się po południu i będzie trwała od godz. 14.00 – 15.30. Po przerwie od godz. 16.00 – 17.00. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się lub muszą być po południu w domu, będą mogły skorzystać ze spowiedzi na Mszach Świętych przed południem. Odwiedziny chorych w domach będą w piątek 21 grudnia od godz. 13,00. Dodatkowych chorych spoza grupy , którą odwiedzam co miesiąc proszę zgłaszać u pana kościelnego.
  • Za tydzień składka inwestycyjno – remontowa na obiekty parafialne. Została wymieniona rynna w dolnej części dachu kościoła od strony zachodniej. Na plebani w dolnej części zakończyły się prace remontowe, które pochłonęły znaczne koszty, a nie zostały jeszcze wypłacone. Trzeba jeszcze wyposażyć pokój dla rekolekcjonisty. Dlatego proszę o finansowe wsparcie. Zwracam się o to także do tych osób, które są w stanie, a nie wspierali jeszcze tego naszego parafialnego przedsięwzięcia.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6,30, wtorek i czwartek o g. 18,00, a w sobotę o godz. 6,30 i 18,00.