Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018 

II Niedziela Adwentu09.12.2018

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed kościołem będzie można dziś wspomóc ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie. O godz. 16,30 zapraszam na Nieszpory. Msza Święta wieczorna o 17.00. Msze roratnie w naszym kościele odprawiane są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6,30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa w Roratach dzieci, młodzież i dorosłych.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast na stoliku koło ambony są  wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W kalendarzu liturgicznym wspominamy we czwartek św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w piątek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  • W sobotę 15 grudnia o godz. 8,15 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z grupy gimnazjalnej, a w niedzielę po sumie dla klasy 7 i 8.
  • Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o g. 17,15.
  • W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Dobrosław, pomagające dzieciom, przeprowadzi akcję. Dotyczyć ona będzie pomocy dla Klaudii, która ma 17 lat i porażenie mózgowe oraz Filipka, który ma lat i szereg wad wrodzonych. Przed kościołem zorganizują kiermasz, na którym będzie można zakupić krzyżówki, książeczki do kolorowania, kredki, kartki, notesy, kalendarze itp. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na w/w cel.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają wszystkich mieszkańców na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 16 grudnia na skawińskim rynku. Szczegóły na stronie ckis.pl oraz na afiszach.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6,30, wtorek i czwartek o g. 18,00, a w sobotę o godz. 6,30 i 18,00.