Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu – 02.12.2018  

                                            I Niedziela Adwentu02.12.2018

  • W dzisiejszą 1 niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny i kościelny. O godz. 16,30 zapraszam na Nieszpory. Msza Święta wieczorna o 17.00. Msze roratnie w naszym kościele będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz 6.30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa w spotkaniach roratnich dzieci, młodzież i dorosłych. Stwórzmy w naszej wspólnocie parafialnej piękny klimat adwentowego oczekiwania na przychodzącego do nas Boga. Po roratach, przed dojściem do szkoły w poniedziałek, środę i piątek dzieci będą miały gorący napój i co nieco do zjedzenia.
  • Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast na stoliku koło ambony są już wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj po Mszy Świętej o g. 10,30 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania dla klasy 7 i 8.
  • W kalendarzu Liturgicznym wspominamy jutro św. Franciszka Ksawerego, kapłana. We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, biskupa. W piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i 1 piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie rano do godz. 7,00 i wieczorem od godz. 17,30. Msza Święta z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18,00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9,00. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP . Msza Święta będzie o godz. 8,00. W tym dniu nie będzie Mszy roratniej. Wieczorna Msza Święta w sobotę o g. 18,00 będzie, zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi, odprawiana z formularza niedzielnego.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można wspomóc ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie.
  • Spotkanie kandydatów i młodszych ministrantów w czwartek o g. 17,15, a w sobotę o g. 17,15 dla lektorów i ministrantów starszych.
  • Pan organista oświadczył, że chce już zakończyć posługę w naszym kościele przy organach. Jeśli ktoś z naszej parafii chce podjąć się tej posługi lub jeśli ktoś wie o takiej osobie spoza parafii, to proszę o kontakt.
  • Pragnę wyrazić słowa wdzięczności tym parafianom, którzy ofiarnie wspierają prace inwestycyjno – remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnią niedzielę ubiegłego miesiąca oraz na konto parafialne.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do zgłaszania uwag i propozycji do treści projektu Uchwały Rady Miejskiej w Skawinie, w zakresie podjęcia działań celem wprowadzenia na terenie gminy Skawina zakazu montażu kotłów na paliwa stałe w nowych budynkach projektowanych i oddawanych do użytkowania. Konsultacje społeczne do tego dokumentu trwają do 5 grudnia br.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 6,30, wtorek i czwartek o g. 18,00. W piątek o 6,30 i 18,00, a w sobotę o godz. 8,00 i 18,00.