Ogłoszenia duszpasterskie – 34 Niedziela Zwykła – 25.11.2018  

                                            34 Niedziela Zwykła 25.11.2018

 

  • W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie o godz. 10,30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Dzisiaj za odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny. Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z czytaniem wypominków rocznych o godz. 16,30. Msza Święta wieczorna o 17.00. Od przyszłej niedzieli wypominki będą czytane na przemian: I połowa po Mszy Świętej o godz. 8,00, a  II połowa przed Mszą o godz. 10,30.  W następną niedzielę na odwrót.
  • W kalendarzu Liturgicznym wspominamy dziś św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Natomiast od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Msze roratnie w naszym kościele będą w dni powszednie. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6.30 rano, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00.
  • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 10,30 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania dla klasy 7 i 8, a w najbliższą sobotę o godz. 8,15 dla grupy gimnazjalnej.
  • Spotkanie kandydatów i młodszych ministrantów w czwartek o g. 17,15, a w sobotę o g. 17,15 dla lektorów i ministrantów starszych.
  • W sobotę 1 grudnia 2018 o godz. 16,15 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Jest to pomoc dla tych, których drogi życiowe się poplątały, aby podjęli refleksję nad własnym życiem w duchu Ewangelii Chrystusowej.
  • Nasi strażacy w najbliższą sobotę 1 grudnia po południu będą roznosić kalendarze.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18,00.