Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

  3 Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Gorzkie żale o godz. 16,00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach wielkopostnych także dzieci i młodzież. Nasza schola po każdej Mszy Świętej rozprowadza świece zwane paschalikami. Pieniądze uzyskane przy nabyciu „paschalików” będą przeznaczone na funkcjonowanie i rozwój naszej scholi. Między innymi na zakup śpiewników. Spotkania scholi odbywają się w sobotę o godz. 9,00 na plebanii. Za tydzień 11.03 na Mszę Świętą o godz10,30 zapraszam dzieci z klas 3 SP i ich rodziców. Po Mszy Świętej poświęcenie i rozdanie różańców.

 

  • Pod amboną można nabyć „baranki wielkanocne”. Ofiary za nie oraz na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony, która znajduje się obok ambony.

 

  • W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie, z wyjątkiem piątku, będą o godz. 7,00 rano, a w piątek wieczorem o godz. 18,00 po Drodze Krzyżowej.

 

  • Przypominamy, że w niedziele Palmową po Mszy o godz. 10,30 będzie konkurs poświęconych palm. Do konkursu mogą przystąpić rodziny, które w całości sami wykonają palmy.

 

  • Katechezy dla narzeczonych odbywają się w budynku Szkoły Katolickiej w Skawinie w 1 i 2 niedzielę miesiąca marca, czerwca, września i grudnia. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 15,00, a kończy się Mszą Świętą o godz. 18,30 w kościele ŚŚ Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  • Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Skawiny do Wadowic wyrusza 16 marca spod kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18,00. Zapisy poprzez stronę internetową. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie.

 

 

  • W przyszłą niedzielę w zakrystii będzie można nabyć książkę o istocie i historii nabożeństwa Gorzkich żali. Do książki dołączona jest unikalna płyta zawierająca nagranie nabożeństwa w interesującej, refleksyjnej aranżacji orkiestrowej (20zł za komplet).