Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

  4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

 

 • Dzisiaj na Mszę Świętą o godz 10,30 zapraszam dzieci z klas 3 SP i ich rodziców. Po Mszy Świętej poświęcenie i rozdanie różańców. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,00.
 • W zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie można nabyć książkę o istocie i historii nabożeństwa Gorzkich żali. Do książki dołączona jest unikalna płyta zawierająca nagranie nabożeństwa w interesującej, refleksyjnej aranżacji orkiestrowej (20zł za komplet).
 • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać obok ambony. W tym miejscu można też nabyć „baranki wielkanocne”.
 • W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie, z wyjątkiem piątku, będą o godz. 7,00 rano, a w piątek wieczorem o godz. 18,00 po Drodze Krzyżowej, która się rozpocznie o 17,15.
 • Konkurs własnoręcznie wykonanych i poświęconych palm będzie w Niedzielę Palmową po sumie.
 • Katechezy dla narzeczonych odbywają się w budynku Szkoły Katolickiej w Skawinie w 1 i 2 niedzielę miesiąca marca, czerwca, września i grudnia. Rozpoczęcie o godz. 15,00, a zakończenie Mszą Świętą o godz. 18,30

w kościele ŚŚ Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Skawiny do Wadowic wyrusza w najbliższy piątek 16 marca spod kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18,00. Zapisy poprzez stronę internetową. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie.
 • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątek 23 marca i zakończą się w Niedzielę Palmową. Spowiedź rekolekcyjna i wielkopostna będzie w sobotę 24 marca.
 • Proboszcz z Rzozowa przypomina o opłacie za groby na cmentarzu w Rzozowie. Taka opłata winna być dokonywana  co 20 lat.
 • Od 1 września 2018 roku w nowym , nowoczesnym budynku w Skawinie przy ul. Węgierskiej(obok kina Piast) rozpocznie działalność Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Rozpoczynają się przyjęcia do klas od I do VI na przyszły rok szkolny 2018/19. Nauka w szkole jest bezpłatna. Informacje o dniach otwartych znajdują się na plakatach, a szczegółowe zasady przyjęcia dostępne są na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
 • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza wszystkich mieszkańców budynków jednorodzinnych, zainteresowanych dotacją do montażu układów fotowoltaicznych lub pomp ciepła, do złożenia wniosku zgłoszeniowego do dnia 23 marca 2018 r. Szczegóły dostępne są na plakatach i na stronach Urzędu. Wnioski można pobrać przy ul. Rynek 12 oraz na stronie internetowej Gminy Skawina.