Ogłoszenia duszpasterskie – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03

  • W dzisiejszą niedzielę wspieramy wielkopostną jałmużną dzieła misyjne. Po Mszach Świętych przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na ten cel.  O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie żale. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17,15.
  • Spotkanie parafialnej scholi w sobotę o godz. 9.30 w salce na plebanii.
  • W najbliższą sobotę 13 marca po Mszy wieczornej ok. godz. 18,40 spotkanie z rodzicami dzieci kl. 6, 7 i 8, które zapisały się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu 21 marca i potrwają do odpustu 25 marca. Poprowadzi je ks. Jarosław Sroka.
  • Nasz parafianin Artur ponad 5 lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Od tamtego czasu wymaga ciągłej opieki. Konieczne są zajęcia z logopedą neurologiem oraz kosztowna 3 -miesięczna rehabilitacja neurologiczna. Przejmujące i poruszające słowa jego mamy można przeczytać na stronie fundacji siepomaga.pl oraz na facebooku „Nasz Borek”. Dlatego składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Niech to będzie dla nas okazja do praktykowania wielkopostnych uczynków pokutnych.
  • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Kupując je pomagamy w tym roku chorym, starszym i niepełnosprawnym oraz wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Dziękuję rodzinom z ul .Szlacheckiej 1, 3, 5 i 7 za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o podjęcie tej posługi proszę rodziny z Szlacheckiej 19, 21, 25, 27 .
  • Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszej parafii. Za tę kwotę zakupione zostały płyty, profile i materiały wykończeniowe do środkowego poziomu plebanii.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą o godz. 7.00 w poniedziałek i środę, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00. Adoracja w ciszy pół godziny przed Mszą wieczorną w sobotę.