Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02

  • W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlimy się za nich oraz ofiarujemy posty i wyrzeczenia w ich intencji. Natomiast w przyszłą niedzielę wielkopostną jałmużną będzie można wesprzeć dzieła misyjne. Za tydzień przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na ten cel. Dzisiaj Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu o godz. 13.00. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie żale. Za udział w tym nabożeństwie, jak i w Drodze krzyżowej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
  • W czwartek przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. W 1 piątek miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu o godz. 7,00 i 18,00. Spowiedź rano od godz. 6,30 i wieczorem od godz. 17,00. od godz. 9,00 odwiedziny chorych w domach. Droga Krzyżowa o godz. 17,15.
  • W 1 sobotę Msza Święta, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7,00. Spotkanie parafialnej scholi w salce na plebanii o godz. 9.30.
  • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Kupując je pomagamy w tym roku chorym, starszym i niepełnosprawnym oraz wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Jest już  nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Dziękuję rodzinom z Zelczyny, które przez ostatnie 3 soboty podjęły troskę o naszą świątynię. Bóg zapłać za posługę i złożone ofiary. W tym tygodniu o podjęcie tej posługi proszę rodziny z Szlacheckiej 1, 3, 5, 7, 9 . Nowy harmonogram sprzątania kościoła jest już wywieszony przy wyjściu z kościoła oraz dostępny na stronie internetowej.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą o godz. 7.00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00. Adoracja w ciszy pół godziny przed Mszą wieczorną w sobotę.