Ogłoszenia duszpasterskie – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01

3 NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01

  • Dzisiejsza 3 niedziela zwykła, z ustanowienia papieża Franciszka, przeżywana jest jako dziękczynienie za Słowo Boże, które otrzymaliśmy w Piśmie Świętym. Po Mszy Świętej przed kościołem ofiarą do puszek wspomagamy tych, którzy przeżyli nieszczęście trzęsienia ziemi w Chorwacji. O g. 13,00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu. O 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • W poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  • Mając na uwadze tegoroczne trudności związane z pandemią i ograniczone możliwości duszpasterskich odwiedzin kolędowych zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii do kościoła. Jeśli ktoś nie mógł przybyć w zeszłym tygodniu, to można  w tym tygodniu. Rodziny, które sobie tego życzą mogę odwiedzić w domu w dogodnym, ustalonym wcześniej terminie. Osoby, które od niedawna zamieszkały w naszej parafii i te, które chcą poświecić dom proszę o kontakt poprzez kancelarię parafialną. Msza Święta dla pozostałych rodzin, modlitwa za nie i błogosławieństwo odbywać się będzie o godz. 18,00 w następujące dni:

    – Poniedziałek, 25.01, dla rodzin z ul.  Łanowej, Wspólnej i Wesołej

    – Wtorek, 26.01, dla rodzin z ul. Szkolnej, Cichej i Słonecznej

    – Środa, 27.01, dla rodzin z ul. Spacerowej, Rekreacyjnej i Leśnej

    – Piątek 29.01, dla rodzin z ul. Dworskiej, Zakątek, Dworcowej i Akacjowej

         Przed Mszą od godz. 17. 30 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem  w ciszy oraz okazja do Sakramentu Pokuty. Na Mszy Świętej podczas składki będzie można złożyć ofiarę kolędową, jak to było przyjęte w dotychczasowej praktyce.

  • W sobotę o 9.30 spotkanie naszej parafialnej scholi w salce na plebanii.
  •    W zakrystii są do nabycia gromnice, które będziemy święcić 2 lutego.
  • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remontowe i inwestycyjne potrzeby naszej parafii.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Leśnej  1 i 3  oraz Dworskiej 7 za troskę o naszą świątynię w minionym tygodniu. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Dworskiej 6, 4, 2, 1.