Ogłoszenia duszpasterskie – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA21.07.2019

 

  • Dzisiaj po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców z okazji św. Krzysztofa. Przy pojazdach kierowcy będą mogli wspomóc polskich misjonarzy i zakup środków transportów na cele ewangelizacyjne. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • W piątek 26 lipca o godz. 10,00 zakończy się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Zużyty sprzęt gromadzimy na parkingu za ogrodzeniem na wysokości krzyża misyjnego.
  • Zbliża się XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Zapisy pielgrzymów do VI Wspólnoty Skawińsko – Czernichowskiej, grupy II – św. Jadwigi Królowej będą od 1 do 5 sierpnia br. Chętni zapisują się w biurze pielgrzymkowym przy parafii ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie od 17,00 – 19,00, w sobotę od 8,30 – 10,00 oraz w niedzielę 04 sierpnia od 10,30 – 14,00. Pielgrzymka wyruszy we wtorek 6 sierpnia 2019 z kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach, po Mszy Świętej o godz. 8,30. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej.
  • Jest już przygotowana droga z miejsca postojowego w stronę ulicy Długiej. Można z niej korzystać wyłącznie na dojazd i wyjazd z nabożeństw, odprawianych w naszym kościele. Nie jest to droga przejazdowa. Przy korzystaniu z drogi pamiętajmy o zasadach kultury, bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Poczuwajmy się także do utrzymania tak drogi jak i miejsca postojowego w należytej czystości.
  • Za tydzień składka na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.