Ogłoszenia duszpasterskie – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 

   XV NIEDZIELA ZWYKŁA14.07.2019 

  • Dzisiaj Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonawenury, biskupa i doktora Kościoła, a we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel(NMP Szkaplerznej).
  • W poniedziałek 15 lipca rozpoczyna się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Potrwa ona do 26 lipca br. do godz. 10,00  Oprócz oczyszczania naszych domów i świata z elektrośmieci zbiórka ma na celu wsparcie projektów katolickich i misyjnych. Zużyty sprzęt gromadzimy na parkingu za ogrodzeniem na wysokości krzyża misyjnego.
  • W dniach 21 – 28 lipca obchodzimy XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców z racji przypadającego we czwartek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, którego pomocy wzywają kierowcy i podróżujący. Pojazdy do poświęcenia proszę ustawić przed Mszą Świętą na miejscu postojowym za ogrodzeniem i na parkingu przy plebanii. W ramach Akcji Św. Krzysztofa 1 grosz za 1 przejechany kilometr ofiara ze składki będzie przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych w zakresie projektów nowego Regulaminu określającego zasady udzielania dotacji na dofinansowanie wymiany kotłów oraz Lokalnego Programu Pomocy Społecznej w zakresie termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Konsultacje potrwają do 23 lipca 2019 r. Uwagi do treści dokumentów oraz propozycje zmian należy składać w Skawinie ul. Rynek 12 lub na stronie internetowej gminaskawina.pl w zakładce ”konsultacje społeczne”.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.