Ogłoszenia duszpasterskie – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA07.07.2019

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na Nieszpory o godz. 16,30. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, a w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika .
  • Nasza parafia została zaproszona do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego(sprzęt RTV i AGD czyli pralki, telewizory, komputery, telefony akumulatory i inne urządzenia na prąd). Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek 15 lipca i potrwa do godz. 10,00 26 lipca br. Oprócz oczyszczania naszych domów i świata z elektrośmieci zbiórka ma na celu wsparcie projektów katolickich i misyjnych. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez siostry Orionistki oraz „Wyprawkę dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Zużyty sprzęt będziemy gromadzić na parkingu za ogrodzeniem na wysokości krzyża misyjnego.
  • Pani Sołtys i Rada Sołecka informują, że w czwartek 11.07.2019 r. w siedzibie OSP ul. Szlachecka 74 o godz. 19,00 odbędzie się zebranie wiejskie. Będzie ono dotyczyło podjęcia uchwały w sprawie użyczenia terenu dla LKS „Borkowianka” oraz spraw bieżących.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.