Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018  

                                         33 Niedziela Zwykła 18.11.2018

 

  • W dzisiejszą niedzielę przypada II Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego dziś będziemy wspierać organizację tego wydarzenia. Po Mszach Świętych przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z czytaniem wypominków rocznych o godz. 16,30.  Msza Święta wieczorna o 17.00.
  • W kalendarzu Liturgicznym wspominamy dziś bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę, w poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, dziewicy, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W środę wspomnienie Ofiarowania NMP, a w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Świętej o godz. 10,30 będzie uroczyste przyjęcie do scholi parafialnej. Na zakończenie Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 10,30 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania dla klasy 7 i 8, a w najbliższą sobotę o godz. 8,15 dla grupy gimnazjalnej.
  • Spotkanie kandydatów i młodszych ministrantów w czwartek o g. 17,15, a w sobotę o g. 17,15 dla lektorów i ministrantów starszych.
  • W przyszłą niedzielę składka na inwestycje i remonty w naszej parafii. W związku z poczynionymi staraniami o nabycie terenu pod parking dla naszej parafii proszę o uwzględnienie tego przedsięwzięcia. Jeśli ktoś ma dostęp do osób dysponujących gruzem oraz maszyną do mielenia gałęzi, to proszę o kontakt.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18,00.