Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018  

         XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018

 

  • W dzisiejszą niedzielę nasza Ojczyzna świętuje 100 -ną rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności i opiekę nad naszym narodem po Komunii Świętej wyśpiewajmy hymn Ciebie Boga wysławiamy. Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z czytaniem wypominków rocznych o godz. 16,30.  Msza Święta wieczorna o 17.00.
  • W ubiegłą niedzielę w ramach wsparcia Kościoła prześladowanego do puszek zostało zebranych 1050 zł. Bóg zapłać za ten dar serca i solidarności z Kościołem w Pakistanie.
  • W kalendarzu Liturgicznym wspominamy dziś św. Marcina, biskupa, w poniedziałek wspomnienie św, Jozafata, biskupa i męczennika, a we wtorek świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • Jeszcze przez trzy niedziele w tym miesiącu można w Krakowie przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia obejrzeć wartościowy film w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich. Na regale z gazetami jest kilka ulotek informacyjnych.
  • Spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania będzie w najbliższą i następną sobotę o godz. 8,15 dla grupy gimnazjalnej oraz w przyszłą i następną niedzielę po sumie dla klasy 7 i 8.
  • Spotkanie kandydatów i młodszych ministrantów w czwartek o g. 17,15, a w sobotę o g. 17,15 dla lektorów i ministrantów starszych.
  • W ubiegłym tygodniu zostały rozpoczęte starania o nabycie terenu pod parking dla naszej parafii, aby można swobodnie i bezpiecznie zostawić samochód na czas uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwach. Do utwardzenia terenu potrzebna jest duża ilość gruzu. Dlatego za drobną opłatą przyjmiemy każdą ilość.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18,00.