Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIELA ADWENTU,06.12

2 NIEDZIELA ADWENTU,06.12

 

  • W dzisiejszą niedzielę przy pomocy św. Mikołaja chcemy przeżywać adwentowy dzień dobroci. Ofiarą do puszek przed kościołem można wspomóc Kościół na Wschodzie. Natomiast kupując przed kościołem notesy, kalendarze, kartki, zagadki, rozprowadzane przez Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław, możemy wesprzeć skomplikowaną i kosztowną operację Filipka. O godz. 16,30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00. W Adwencie Najświętszy Sakrament w cichej adoracji będzie można uczcić pół godziny przed Mszą wieczorną w sobotę i niedzielę.
  • Msze roratnie w naszym kościele będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na roraty.
  • Zachęcamy do korzystania w czasie Adwentu z Sakramentu Pokuty przed Mszami roratnimi, ponieważ jednodniowej spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, a we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu będą rano o godz. 8,00 i wieczorem o godz. 18,00.
  • W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2021, adwentowy i świąteczny numer„Stasia”, poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Spacerowej 19, 31, 33, 35 i 40 i , za złożoną ofiarę.  W tym tygodniu o posługę w naszej świątyni proszę rodziny z Spacerowej 9 (2 rodziny), 15 i 17.