Ogłoszenia duszpasterskie – 1 NIEDZIELA ADWENTU,29.11

   1 NIEDZIELA ADWENTU,29.11

  • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny. Poprzez uczestnictwo w roratach, gorliwszą modlitwę , jałmużnę, kontakt ze Słowem Bożym, sakramentalną spowiedź starajmy się zbliżyć do Boga i dobrze przygotować na świętowanie Narodzenia Pańskiego. O godz. 16,30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00. W Adwencie Najświętszy Sakrament w cichej adoracji będzie można uczcić pół godziny przed Mszą wieczorną w sobotę i niedzielę.
  • Msze roratnie w naszym kościele będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6,30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na roraty. Pamiętajmy, że uczestnictwo we Mszy Świętej w kościele nie jest zabronione.
  • W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja, apostoła; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W tym tygodniu będziemy przeżywać 1 piątek i 1 sobotę miesiąca. W piątek rano od godz. 6,00 okazja do spowiedzi, a wieczorem od godz. 17,30. Msza ku czci Bożego Serca i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18,00. Odwiedziny chorych od godz. 9,00. W sobotę zmianka tajemnic różańca po Mszy roratniej.
  • W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2021, adwentowy i świąteczny numer„Stasia”, poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy wynosi 6 zł.
  • Za tydzień, w 2 niedzielę Adwentu, przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku będziemy wspierać katolików na Białorusi. Przed kościołem w przyszłą niedzielę będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszek. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław w imieniu rodziców 9 – letniego Filipka, który nie ma 1 nerki, prosi o wsparcie. Tę pomoc można będzie okazać w niedzielę 6 XII przez zakup krzyżówek, notesów, kalendarzy, rozprowadzanych przez to stowarzyszenie.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Rekreacyjnej 11 oraz z ul. Spacerowej 24 i 36, za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. Dziękuję także osobom, które podarowały wieniec adwentowy. W najbliższym tygodniu o posługę w naszej świątyni proszę rodziny z Spacerowej 40, 35, 33, 31 i 19.