Ogłoszenia duszpasterskie –    XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11

   XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11

 

  • Dzisiaj ostatnia niedziela kończącego się liturgicznego roku kościelnego. Po Mszy Świętej o g. 10,30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie tego aktu w tym dniu można zyskać odpust zupełny. O godz. 16,30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada dzisiaj św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, a we wtorek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja, kapłana i Towarzyszy
  • W czwartek  Msza Święta będzie sprawowana z formularza na czas pandemii.
  • W przyszłą niedzielę początek Adwentu. Roraty w naszym kościele będą w dni powszednie w poniedziałek, środę, piątek i sobotę rano o godz. 6.30, a we wtorek i czwartek o g. 18,00. Zapraszam do licznego udziału w spotkaniach roratnich dzieci, młodzież i dorosłych. Uczyńmy w naszej wspólnocie parafialnej piękny klimat adwentowego oczekiwania na przychodzącego Boga, który także w czasie pandemii pragnie się z nami spotkać i być blisko naszego codziennego życia.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Rekreacyjnej 2, 8 i 10 za podjęcie troski o nasz kościół. W najbliższym tygodniu o posługę w naszej świątyni proszę rodziny z Rekreacyjnej 11 i Spacerowej 28, 30, 34, 36 .
  • W zakrystii w cenie 12 zł. są do nabycia kalendarze na 2021 rok. A od przyszłej niedzieli będą tam także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.
  • Msze Święte w dni powszednie będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18,00. Przed Mszami wieczornymi od godz. 17,30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.