Ogłoszenia duszpasterskie – II NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019  

II NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU17.03.2019

 

  • Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie gościmy Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego. Pragniemy przez to wydarzenie umocnić naszą chrześcijańską i katolicką wiarę oraz przywiązanie do Kościoła. Po Mszy o godz. 8,00 Ks. Arcybiskup spotka się w kościele z Różami różańcowymi. Przed Mszą Świętą o godz. 10,30 będzie spotkanie ze scholą oraz ministrantami i lektorami. Natomiast po sumie z wiernymi świeckimi. Gorzkie Żale o godz. 16,00 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną.
  • W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia we wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składam życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki swoich patronów.
  • W Wielkim Poście Msze Święte w piątki odprawiane będą wieczorem o godz. 18,00. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17,15, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16,00. Zachęcam wszystkich do udziału w tych pasyjnych, wielkopostnych nabożeństwach.
  • W przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii.
  • Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Szczegółowe informacje oraz terminy dni otwartych podane są  w gablocie przy krzyżu misyjnym.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza wszystkich mieszkańców na VII Skawińskie Targi ekoCiepła, które odbędą się 23 marca od godz. 9,00 do 14,00 na płycie Rynku w Skawinie
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o g.7,00, a we wtorek czwartek, piątek i sobotę o g. 18,00.