Ogłoszenia duszpasterskie –  I NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 

   I NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU10.03.2019

 

 • Dzisiaj po sumie spotkanie dla grupy przygotowującej się do bierzmowania z klasy 7 i 8 SP. Gorzkie Żale o godz. 16,00 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
 • Edykt czyli decyzja o rozpoczęciu procesu kanonizacyjnego Sługi Bożego Janosa Esterhazego, wiernego świeckiego i ojca rodziny, o którym słyszeliśmy w Liście Metropolity, wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.
 • W Wielkim Poście Msze Święte w piątki odprawiane będą wieczorem o godz. 18,00. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17,15, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16,00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
 • W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu podczas liturgii Wielkiego Tygodnia.
 • W sobotę w salce o godz. 8,00 spotkanie grupy gimnazjalnej, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek i sobotę od godz. 15,00 sprzątanie zewnętrznego otoczenia kościoła przed przyjazdem biskupa.
 • W przyszłą niedzielę 17 marca w naszej parafii będziemy gościć Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego Marka Jędraszewskiego w ramach wizytacji biskupiej. Wizytacja taka odbywa się raz na kilka. Ostatnia taka wizytacja była w 2010 roku. Przywitamy biskupa na Mszy Świętej o godz. 8.00. Ks. Abp po Mszy Świętej spotka się z Różami rożańcowymi. Przed Mszą o godz. 10.30 będzie spotkanie ze scholą, ministrantami i lektorami. Na koniec Mszy Świętej będzie indywidualne błogosławieństwo małżeństw i rodzin. A po Mszy będzie spotkanie z grupą  wiernych świeckich.
 • Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przy krzyżu misyjnym.
 • Policja ostrzega przed oszustami na tzw.”wnuczka lub policjanta”, którzy w ostatnich dniach oszukali osoby starsze w Skawinie. Można o tym przeczytać na ulotce przy wyjściu z kościoła.
 • Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski poprzez  modlitwę, ofiarowanie wyrzeczeń i postów wspieramy misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbierana ofiara do puszek na ten cel
 • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o g.7,00, a we wtorek czwartek, piątek i sobotę o g. 18,00.