Ogłoszenia duszpasterskie -VIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 03.03.2019

VIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO03.03.2019

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie spotkanie dla grupy przygotowującej się do bierzmowania z klasy 7 i 8 SP. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Potrwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku wypada 16 czerwca.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej, a we wtorek kończy się I część Okresu Zwykłego. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu i wyzwolenie z nałogów, a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu 6 marca rozpoczynamy także nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8,00, 11,00 i 18,30.
  • W czwartek o godz. 9,00 będzie Msza Święta dla chorych, starszych i samotnych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przed Mszą będzie dla nich spowiedź od godz. 8,00. Odwiedziny chorych w domach będą w czwartek od godz. 14,30.
  • W piątek dzień spowiedzi dla wszystkich i zakończenie rekolekcji. Spowiedź będzie rano od g. 8,00–9,00, a po południu od g. 17,30-19,00. Dokładny program rekolekcji wywieszony jest w kościele oraz znajduje się na stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła na ulotkach, które można zabrać z regału. Składka na potrzeby rekolekcji będzie na Mszach Świętych w Środę Popielcową i w piątek.
  • W wielkim Poście Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17,15, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16,00.
  • Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek o g.7,00, we wtorek i sobotę o g. 18,00, a w środę, czwartek i piątek zgodnie z planem rekolekcji.