Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA  ADWENTU  ( 15.12.2019)

III NIEDZIELA  ADWENTU  ( 15.12.2019)

  • Dziś Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki” prezentują przed naszym kościołem kiermasz przedświąteczny. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na rehabilitację społeczną uczestników Terapii Zajęciowej. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci i rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 15,00. Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 16,30. Msza Święta wieczorna o 17.00. Wyjazd młodzieży przygotowującej się do bierzmowania do Skawiny na przedstawienie „Miriam” o godz. 18,20 spod kościoła.
  • Roraty są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6.30, a we wtorek i czwartek o g. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania w sobotę 21 XII o g. 8,15 dla grupy pogimnazjalnej. A dla grupy drugiej w niedzielę 22 grudnia po Mszy o godz. 10,30
  • Adwentowa spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę od godz. 14,00 – 17,00. Przerwa w spowiedzi będzie od g. 15,30 do g. 16,00. Z sakramentu Pokuty można też skorzystać w ciągu tygodnia przed roratami. Jeśli w domach są osoby chore i starsze nie mogące przyjść do kościoła, to proszę zgłosić je w zakrystii. Do tych osób z posługą sakramentalną pojadę w sobotę 21 XII od godz. 9,00. Proszę także zgłosić osoby, które chcą w domu podczas świąt przyjąć Komunię Świętą. Nadzwyczajny szafarz Eucharystii w Boże Narodzenie będzie służył tą posługą.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej nr 110, 112 i 118 oraz z ul. Długiej nr 1 i 3. W gablocie i na stronie internetowej jest już podany dalszy plan.
  • W ubiegłą Niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 1009 zł. Bóg zapłać.
  • Burmistrz M i G Skawina przypomina o złożeniu do 18 XII rozesłanych wcześniej ankiet na temat oceny jakości życia mieszkańców Gminy Skawina.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o g. 6,30, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. Cicha adoracja od godz. 17.30.