Ogłoszenia duszpasterskie –  II NIEDZIELA  ADWENTU  ( 08.12.2019) 

 II NIEDZIELA  ADWENTU  ( 08.12.2019)

 • Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i dzień modlitwy oraz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem do puszek można złożyć na ten cel ofiarę. Po Mszy o 10,30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej. O godz. 16,30 zapraszam na cichą Adorację Najświętszego Sakramentu. Msza Święta wieczorna o 17.00.
 • Msze roratnie w naszym kościele odprawiane są w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6.30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa w spotkaniach roratnich dzieci, młodzież i dorosłych.
 • W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę na sumie będzie obrzęd przyjęcia nowych kandydatek do scholi i poświęcenie nowych strojów, które zostały zakupione za ofiary złożone w tym roku przy zakupie „paschalików”. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci klas trzecich SP, przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców będzie o g.15,00.
 • Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania wyjątkowo w piątek 13 XII o g. 18,30 dla grupy po gimnazjalnej. A dla grupy drugiej niedzielę 15 grudnia o godz. 18,30.
 • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej nr 100, 102, 104, 106 i 108. W gablocie i na stronie internetowej jest już dalszy plan sprzątania kościoła.
 • W budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie przy ul. Ks. Troski 17a na sali gimnastycznej można w tym tygodniu obejrzeć spektakl teatralny „Miriam”. Odbędzie się on 9, 10, 13 i 15 grudnia o godz. 19,00. W ten sposób dyrekcja i uczniowie chcą podziękować Bożej Opatrzności i ludziom wspierającym budowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie. Szczegóły na plakacie.
 • W przyszła niedzielę 15 XII Stowarzyszenie Pomocy Osobom niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”zaprezentują przed naszym kościołem na kiermaszu przedświątecznym piękne ikony, anioły, stroiki oraz inne świąteczne ozdoby. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na rehabilitację społeczną uczestników Terapii Zajęciowej.
 • Burmistrz M i G Skawina oraz C K i S zapraszają na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina, które odbędzie się w niedzielę 15 grudnia na skawińskim rynku. Rozpoczęcie o godz. 16,00. Szczegóły na afiszach.
 • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy wynosi 6 zł.
 • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o g. 6,30, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. Cicha adoracja od godz. 17.30.