Ogłoszenia duszpasterskie – I NIEDZIELA  ADWENTU  – 01.12.2019

   I NIEDZIELA  ADWENTU  01.12.2019

  • W dzisiejszą 1 niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny i kościelny. O godz. 16,30 zapraszam na cichą Adorację Najświętszego Sakramentu. Msza Święta wieczorna o 17.00. Msze roratnie w naszym kościele będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 30, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszam do licznego uczestnictwa w spotkaniach roratnich dzieci, młodzież i dorosłych. Stwórzmy w naszej wspólnocie parafialnej piękny klimat adwentowego oczekiwania na przychodzącego Boga, który pragnie się z nami spotkać. Po roratach, przed dojściem do szkoły w poniedziałek, środę i piątek dzieci będą miały gorący napój i co nieco do zjedzenia.
  • Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritasu. Kupując świece wspieramy, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy wynosi 6 zł.
  • W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w piątek rano do godz. 7,00 i wieczorem od godz. 17,30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9,00. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18,00, a potem Msza Święta. W 1 sobotę po Mszy roratniej zmianka tajemnic różańcowych.
  • Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania w sobotę 7, 14 i 21 grudnia o godz. 8,15 dla grupy pogimnazjalnej. A dla grupy drugiej w niedzielę 8, 15 i 22 grudnia po Mszy o godz. 10,30.
  • W sobotę 7 grudnia strażacy będą chodzić z kalendarzami. Pieniądze otrzymane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup sztandaru.
  • Za tydzień, jak co roku, w 2 niedzielę Adwentu przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem w przyszłą niedzielę będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszek.
  • Dziękuję rodzinom z poprzedniego tygodnia za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu troska o zewnętrzny wygląd naszej świątyni przypada rodzinom z ul. Dworcowej nr 1 i 9 oraz z ul. Szlacheckiej nr 90, 94 i 96.
  • Pragnę wyrazić słowa wdzięczności parafianom i tym osobom, które ofiarnie wspierają prace inwestycyjno – remontowe w naszej parafii. Za ofiarę złożoną w listopadzie zostaną pokryte koszty związane z miejscem postojowym obok kościoła. Bóg zapłać.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o g. 6,30, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o g. 18,00. Cicha adoracja od godz. 17.30.