Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 

III Niedziela Wielkiego Postu15.03.2020

 

 • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę będą odprawiane cztery Msze Święte.
 • W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego zgodnie z dekretem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, obowiązującym do 29 marca, dzieci, młodzież, osoby starsze i przeziębione oraz lękające się zarażeniem powinny skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Osoby takie niech pamiętają o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączą się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
 • W naszej parafii odwołane są Gorzkie Żale, rekolekcje wielkopostne, uroczystość odpustowa oraz spotkania do bierzmowania i z ministrantami.
 • Kościół w dni powszednie dostępny jest do modlitwy osobistej przed Mszami, a w niedziele między Mszami przedpołudniowymi i popołudniowymi. Cicha Adoracja pół godziny przed mszą wieczorną we wtorek, czwartek i sobotę. Pamiętajmy, że w kościele nie może być więcej niż 50 osób.
 • W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy życzenia.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 13,00 będzie dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu.
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15.
 • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 38, 34, 32 i 20.
 • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Składka inwestycyjna z przyszłej niedzieli zostaje przeniesiona na Niedzielę Palmową 5 kwietnia.
 • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o g. 7,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.