Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 

IV Niedziela Wielkiego Postu22.03.2020

 • Dzisiaj Msze Święte będą o godz. 10,30, 13,00 z udzieleniem chrztu i o g. 17,00. Adoracja w ciszy od g. 16,30.
 • W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego zgodnie z dekretem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, obowiązującym do 29 marca, dzieci, młodzież, osoby starsze i przeziębione oraz lękające się zarażeniem powinny skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Osoby takie niech pamiętają o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączą się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

Msze św. w telewizji i radiu:

godz. 7:00 – TVP 1, godz. 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, godz. 9:30 – Telewizja TRWAM,
godz. 10.30 – Polsat Rodzina, godz. 11.00 – TVP 1,godz. 13:00 – TVP POLONIA
godz. 19:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

 • TVP 3 będzie transmitować rekolekcje, które poprowadzi dominikanin O. Jacek Salij. Transmisje będą 25, 26 i 27 marca o godz. 20,40 zaraz po Mszy z Jasnej Góry.
 • Nie będzie odwiedzin chorych w domach, które miały być 23 marca.
 • Kościół w dni powszednie dostępny jest do modlitwy osobistej przed Mszami, a w niedziele między Mszami przedpołudniowymi i popołudniowymi. Cicha Adoracja pół godziny przed mszą wieczorną we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Pamiętajmy, że w kościele nie może być więcej niż 50 osób.
 • W środę 25 marca w naszej parafii będziemy przeżywać odpust – patronalne święto Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze Święte będą o godz. 8,00 rano i wieczorem o g. 18,00. Okazja do spowiedzi będzie we wtorek od godz. 16,30. Z powodu epidemii może nie być spowiedzi przedświątecznej, jak było to dotychczas. Dlatego prosimy już teraz zatroszczyć się o stan łaski uświęcającej, korzystając ze spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszami Świętymi.
 • Przy wyjściu z kościoła osoby chcące włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego mogą zabrać deklaracje i teksty przyrzeczenia, które wyjątkowo w tym roku będziemy składać prywatnie w domu. Podpisane deklaracje przynosimy i składamy do koszyczka. Szczegóły na stronie diecezji diecezja.pl
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15.
 • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 18, 16, 14, 8 i 6.
 • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o g. 7,00, w środę o g. 8,00 i 18,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.