Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu29.03.2020

 

  • Dzisiaj Msze Święte będą o godz. 10,30 i 17,00. Adoracja w ciszy od g. 16,30.
  • W czasie epidemii obowiązuje nowy Dekret Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.  Dla wszystkich wiernych nasz pasterz udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie zachęca, aby wierni trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach, łączyli się ze wspólnotą Kościoła przez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

 

Msze św. w telewizji i radiu:

godz. 7:00 – TVP 1, godz. 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, godz. 9:30 – Telewizja TRWAM,
godz. 10.30 – Polsat Rodzina, godz. 11.00 – TVP 1,godz. 13:00 – TVP POLONIA
godz. 19:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

  • Kościół w dni powszednie dostępny jest do modlitwy osobistej przed Mszami Świętymi. Cicha Adoracja pół godziny przed Mszą wieczorną we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Do spowiedzi można przystąpić codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

          Pamiętajmy, że w kościele, poza księdzem i usługującymi nie może być więcej niż 5 osób

  • W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W piątek Msza Święta ku czci Serca Bożego o godz. 7,00 i 18,00. Odwiedziny chorych w domach będą w piątek od godz. 9,00 tylko na wcześniejsze zgłoszenie. Jeśli dotychczas odwiedzani chorzy i inne osoby starsze oraz samotne potrzebują kapłana z posługą sakramentalną, to proszę to zgłosić. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Nie będzie Mszy w 1 sobotę o godz. 7,00.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa.
  • Z powodu epidemii nie można przeprowadzić składki na potrzeby parafii. W związku z tym, jeśli ktoś ma życzenie i możliwość wsparcia, to proszę uczynić to poprzez konto parafialne.
  • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 2 i 4 oraz z ul. Akacjowej numery 2, 2A, 4 i 6.
  • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o g. 7,00, w piątek o g. 7,00 i 18,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.