Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 

Niedziela Chrztu Pańskiego12.01.2020

  • Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Ta niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej.  O godz. 15.00 na plebanii spotkanie opłatkowe dla Róż różańcowych z Borku
  • Dzisiejsza niedziela stanowi okazję do przypomnienia spraw związanych z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego w naszej parafii. Chrzest w sposób uroczysty udzielany jest w 4 niedzielę każdego miesiąca na dodatkowej Mszy świętej o godz. 13.00. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące wiarę chrześcijańską, czyli niemające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.
  • Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „Miriam”, który odbędzie się 17 stycznia o godz. 19,00 oraz 18 i 19 stycznia o godz. 16,00. Szczegóły na plakacie.
  • W najbliższym tygodniu troska o kościół przypada rodzinom z ul. Długiej numery 63, 69, 71, 73 i 75
  • W tym tygodniu kończy się wizyta duszpasterska – kolęda. Jeśli ktoś nie mógł, albo nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a chce to uczynić, to proszę o kontakt, aby ustalić dogodny termin na wizytę duszpasterską.
  • W przyszłą niedzielę 19 stycznia o godz. 14,00 w salce na plebanii spotkanie opłatkowe dla Róż z Zelczyny.
  • Za tydzień przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka dla Martynki z Jaśkowic, która do przeszczepu wątroby potrzebuje intensywnej rehabilitacji i leczenia, które przekraczają możliwości finansowe rodziców.
  • W przyszłą niedzielę podam informacje związane z dotychczasowymi remontami i inwestycjami w naszej parafii oraz ewentualne plany na 2020 rok.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00