Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA, 24.03

Ogłoszenia duszpasterskie: NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, 24.03

• Dzisiaj Niedziela Palmowa. Przed kościołem o g. 10,25 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę. O godz. 14.00 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej z przystanku przy sklepie. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16,15. Msza wieczorna o 17,00.
• Msze Święte będą w poniedziałek i w środę o godz. 7,00, a we wtorek o g. 18,00.
Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami Świętymi.
• Spotkanie ministrantów i lektorów na przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego w poniedziałek o g. 18.00. Spotkanie Chóru parafialnego o g. 19,30.
➔ Od czwartku wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne, które kończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania. Kościół w uroczystej liturgii celebruje„ Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”. W Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego o godz. 10,00 w Krakowie rozpocznie się Msza Krzyżma, która zainauguruje Kongres Eucharystyczny w naszej archidiecezji.
➔ Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18,00. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22,00, a w Wielki Piątek od godz. 9,00 czuwanie rozpoczynają Róże różańcowe według wyznaczonego planu.
➔ W Wielki Piątek o godz. 15,00, w godzinie śmierci Pana Jezusa koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17,15. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 18,00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i Adoracja całą noc. Od godz. 22,00 – 23,00 adoruje młodzież, a potem rodziny według ustalonego porządku zgodnie z wyznaczonymi ulicami.
➔ Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę przed kościołem o godz. 9,00, 10,00 i 11,00. Po ostatnim święceniu pokarmów adoracja przy Bożym Grobie dla dzieci ze SP według planu.
➔ Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz.19,30, a po niej procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Na Wigilię przynosimy świece, aby zapalić je od paschału i odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
➔ Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 8,00, 10,30, i 17,00. Po Mszy o g. 10.30 szafarz przyniesie do domu Komunię zgłoszonym wcześniej chorym. W Poniedziałek Wielkanocny Msze będą o g. 8,00, 10,30 i 13,00.
• Dziękuję p. Barbarze Lalik oraz Danucie i Marzenie Gasek z ul. Dworskiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W najbliższych tygodniach o te posługę proszę rodziny z Zelczyny.
• W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny i nowy numer „Stasia” na miesiąc kwiecień. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ambonie. Przed kościołem schola rozprowadza świece-paschaliki, własnoręcznie dekorowane. Dochód przeznaczony będzie na zakup mikrofonu.