Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego19.04.2020

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. O godz. 16,30 Adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • Od jutra 20 kwietnia zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w naszym kościele może być obecnych 30 – 35 osób. Po osiągnięciu tej liczby zostanie wywieszona informacja na drzwiach kościoła. Wtedy kolejne przybyłe osoby, chcące uczestniczyć we Mszy Świętej, mogą zająć miejsce przed kościołem. Na zewnątrz będą włączone głośniki. Pamiętajmy o nakładaniu maseczek na usta i nos oraz zachowaniu 1,5 m – 2m odległości między osobami. Osoby wchodzące do kościoła dezynfekują płynem dłonie. Powtarzamy dezynfekcję drugi raz, gdy idziemy przyjąć Komunię.
  • W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię.
  • W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej jest już podany dalszy harmonogram sprzątania naszego kościoła. Od 2 maja rozpoczyna ul. Zawiła – numery parzyste.
  • Za tydzień 4 niedziela kwietnia. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.
  • Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski w dwóch edyktach ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesu kanonizacyjnego Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, ojca św. Jana Pawła II, papieża oraz Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej, matki św. Jana Pawła II,papieża. Treść edyktów wraz z życiorysem dostępna jest na tablicy przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości związane z tymi osobami, to proszony jest o ich przekazanie do Kurii Metropolitalnej w Krakowie do dnia 7 maja 2020 roku.

Edykt 1

Edykt 1cd

Edykt 2

  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.