Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020

Niedziela Świętej Rodziny27.12.2020

  • Dzisiaj Niedziela w Oktawie Świąt Narodzenia Pańskiego. Przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00. Dziś wspominamy także św. Jana, apostoła i ewangelistę. Jutro przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • We czwartek ostatni dzień 2020 roku. Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i dziękczynnym Te Deum o godz. 17,00. Za odśpiewanie bądź recytację w kościele lub kaplicy hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane łaski w ciągu roku, można uzyskać odpust zupełny.
  • W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – początek Nowego Roku. W tym dniu przypada 54 Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu Przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca stycznia przypada w Nowy Rok. Okazja do spowiedzi będzie w ciągu tygodnia przed Mszą Świętą. W sobotę o godz. 7,00 Msza Święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i zmianka tajemnic Różańca świętego. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę 2 stycznia od godz. 9,00.
  • Jeśli w parafii są rodziny chętne w tym czasie pandemii do przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską – kolędą w domu, to proszę zgłosić to w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Dworskiej 25, 29, 31, 33 i 35 za posprzątanie kościoła przed świętami i złożona ofiarę. Na ten tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul Dworskiej 21, 19, 15, 11. Dziękuję wszystkim rodzinom, które podjęły w tym roku trud troski o czystość i piękno naszej świątyni. Msza Święta w intencji tych rodzin, będzie w ostatni dzień roku 31 grudnia o godz. 18,00.
  • Składam wyrazy wdzięczności tym, którzy przyczynili się do bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła. Dziękuję za wykonanie pięknej szopki, która na pewno wymagała dużo poświęconego czasu i pracy oraz niemałych kosztów. Bóg zapłać.
  • Dziękuję także za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na składkę inewstycyjno – remontową. W kościele została zebrana kwota 5799 zł, a na konto parafialne na ten cel wpłynęło w tym miesiącu 3550 zł. Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców oraz tych, którzy bezinteresownie i ochotnie włączali się w tym roku w prace przy kościele i plebanii, będzie odprawiona 1 stycznia o godz. 17,00.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM BŁOGOSŁAWIONEGO,

 DOBREGO I SZCZĘŚLIWEGO 2021 ROKU. SZCZĘŚĆ BOŻE.