Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019   

   NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO09.06.2019

 

  • Dzisiaj Uroczystość Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy o godz. 8,00 modlimy się za zmarłych z I cz. wypominków rocznych. O godz. 16,30 nabożeństwo czerwcowe i Msza wieczorna o godz. 17,00. Od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do Uroczystości Trójcy Świętej organizowany jest w Polsce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Przez cały tydzień w Krakowie przy ul św. Jacka 16 o godz. 18,30 będzie sprawowana Eucharystia za powołanych do małżeństwa oraz będą konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą, a mężczyzną oraz modlitwy.
  • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii
  • W sobotę 15 czerwca Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim. Rozpocznie się o godz. 14,30. Będą występy, quizy, tańce, animacje i zabawy z wodzirejem, warsztaty misyjne i artystyczne. A o 16.30 będą Dialogi dzieci z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.
  • Za tydzień 16 czerwca w Krakowie odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Brońmy rodziny” Marsz wyruszy o godz. 10,00 z Placu Matejki. Po zakończeniu Marszu będzie Piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana. Natomiast w Skawinie na rynku odbędzie się piknik pod hasłem”Zdobyć świat dla Niepokalanej” Na zakończenie o godz. 19.00 będzie koncert muzyki chrześcijańskiej Magdy Anioł. Od 12.00 – 15.00 będzie można zwiedzić nowy budynek Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Węgierskiej.
  • Składam podziękowanie za montaż okien panom Markowi i Romanowi Prochownik, Tadeuszowi Rachwał oraz wszystkim, którzy w tym gorącym tygodniu pomagali przy pracach na plebanii i parkingu przykościelnym. Bóg zapłać za ochotne serce i wszelką pomoc.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zawiadamia, że przystąpiono do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina. Każdy ma prawo złożenia wniosku do tego Studium oraz wniosków w zakresie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w terminie do 30 września 2019 r.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek o 8,00 i 18,00, środę i piątek o godz. 7,00,  a we wtorek, czwartek i sobotę o godz.18,00