Ogłoszenia duszpasterskie – XI NIEDZIELA ZWYKŁA(Uroczystość Najświętszej Trójcy) – 16.06.2019 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA(Uroczystość Najświętszej Trójcy)16.06.2019

  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po sumie spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania z kl. 7 i 8 SP. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16,30. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Jutro wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, patrona Caritas. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza Święta za uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o godz. 8,00. W szkole zakończenie roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9,00. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego będzie we wtorek od godz. 17,00 do 18,00.
  • We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 10,30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w następującym kierunku: ul. Akacjowa – ul. Szlachecka – ul. Dworska – ul. Spacerowa – ul. Szkolna – ul. Zawiła i od strony południowej wrócimy do kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach:

I – przy końcu ul. Akacjowej(między p. Kawulów, a sklepem)

II – przy ul. Dworskiej i Wernera( na wysokości wjazdu do „Spółdzielni”)

III – przy ul. Spacerowej u p. Najderów

IV – przy ul. Zawiłej u p. Flisaków.

  • Przez 8 dni po Bożym Ciele Msze Święte będą o godz. 18,00, a po nich procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci z klasy 3 i 4 w strojach komunijnych.
  • W sobotę o godz. 8,15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy gimnazjalnej.
  • W niedzielę 23 czerwca w Skawinie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy spod kościoła św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i przejdzie ulicami Skawiny do parafii Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie marszu będzie piknik rodzinny.
  • W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii. W najbliższym czasie będzie do odbioru zamówiona blacha na pokrycie dachu, którą będzie trzeba od razu zapłacić. Równolegle są prowadzone prace z utwardzeniem drogi do miejsca postojowego dla samochodów od strony południowej. To wszystko wymaga dużych nakładów finansowych. Dlatego jest prośba o finansową pomoc.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek o g. 7,00, w środę o 7,00 i 8,00, w czwartek wg porządku niedzielnego, w piątek i sobotę  o godz.18,00.