Ogłoszenia duszpasterskie – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 

   XII NIEDZIELA ZWYKŁA23.06.2019

 

  • Dzisiaj w całej Polsce po każdej Mszy Świętej, zgodnie z poleceniem biskupów odśpiewane będą suplikacje. Chcemy w ten sposób przebłagać Boga za popełnione świętokradztwa, znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, ośmieszanie i wyszydzanie wiary, Kościoła i pobożności katolickiej. O godz. 15,00 Msza Święta dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Procesja eucharystyczna wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa i nabożeństwo czerwcowe o godz. 16,30. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Jutro w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: Najmilszy Jezu”. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18,00, aby uczcić Serce Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00.
  • Wyrażam wdzięczność rodzinom i tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i piękną dekorację 4 ołtarzy ku czci Bożego Ciała oraz tym, którzy udekorowali domy i zadbali o trasę przebiegu procesji eucharystycznej. Dziękuję osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom w strojach komunijnych, panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, strażakom i wszystkim, którzy pobożnie oddawali publiczną cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  • W sobotę 29 czerwca o godz. 9,00 w Borku Szlacheckim na boisku sportowym rozpocznie się Piknik Strażacki . Szczegóły na plakacie.
  • Wszystkim, którzy zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje: dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku, bezpiecznego i pożytecznego wykorzystania wolnego czasu .

W tym tygodniu Msze Święte będą w  sobotę  o godz. 8,00 i 18,00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18,00.