Ogłoszenia duszpasterskie –  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 22.04.2019   

  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY22.04.2019

  • Dzisiaj 2 dzień Świąt Wielkanocnych. Modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze Święte o godz. 10,30 i chrzcielna o 13,00. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00. Przygotowując się do święta Miłosierdzia Bożego codziennie 10 minut przed Mszą Świętą odprawiamy Nowennę z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Składam podziękowanie za udział, pomoc i zaangażowanie w liturgii Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, scholi, p. kościelnemu i organiście, strażakom i wszystkim parafianom uczestniczącym w całonocnym czuwaniu przy Bożym Grobie, prowadzącym śpiew, adoracje, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej oraz wszystkim, którzy, poprzez udział i zaangażowanie przyczynili się do obchodów Świąt Paschalnych.
  • W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę 27 kwietnia parafialna pielgrzymka do Góry św. Anny i Piekar Śląskich. Zbiórka pielgrzymów o godz. 6.00. Autobus będzie podstawiony na przystanku przy ul. Szlacheckiej przed wjazdem do kościoła.
  • Wieczorem o godz. 18,00 w Skawinie na Ogrodach odpust ku czci Miłosierdzia Bożego, któremu będzie przewodniczył J.E. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz wraz z księżmi obchodzącymi srebrny jubileusz świeceń kapłańskich.
  • Za tydzień w 4 niedzielę miesiąca składka na potrzeby inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za miesiąc planujemy rozpoczęcie prac związanych z wymianą pokrycia dachowego na plebanii. W związku z tym prosimy o ofiarność.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą odprawiane we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00, a w środę i piątek o g. 7,00.