Ogłoszenia duszpasterskie –  II NIEDZIELA WIELKANOCNA(NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA) – 28.04.2019   

  II NIEDZIELA WIELKANOCNA(NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)28.04.2019

 

  • Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy modlimy się za zmarłych z części I rocznych wypominków, a przed sumą z części II. Rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. O godz. 16,30 uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 8,00 i 18,00. Nabożeństwo majowe o godz. 17,30. Suma odpustowa w Rzozowie o godz. 11,30
  • Od środy rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej o godz. 18,00, a w niedziele i święta pół godziny przed Mszą wieczorną. Na majówkach modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. W dni powszednie przez cały miesiąc maj Msze Święte będą o godz. 18,00. Nowenna do MB nieustającej Pomocy będzie przed Mszą o godz. 17,45.
  • W piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 07,30 i wieczorem od godz. 17,00. Odwiedziny chorych będą w sobotę od godz. 9,00.
  • W sobotę o godz. 7,00 Msza Święta, po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 08,15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy gimnazjalnej, a w niedzielę po sumie dla 7 i 8 klasy SP.

Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 17,00.

  • Stowarzyszenie „Kruszynki”, które przed Niedzielą Palmową organizowało kiermasz przedświąteczny, dziękuje tym, którzy okazali wsparcie pomoc i życzliwość. Zebraną kwotę 636 zł przeznaczą ją na pielgrzymkę do Częstochowy.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą odprawiane w poniedziałek o godz. 7,00, w piątek o g. 8,00 i 18,00, w sobotę o g. 7,00 i 18,00, a we wtorek, środę i czwartek o godz. 18,00.