ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2019

  III NIEDZIELA WIELKANOCNA05.05.2019

 

  • Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy modlimy się za zmarłych z II części rocznych wypominków, a przed sumą z części I. Rozpoczyna się 11 Tydzień Biblijny. Po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP. O godz. 16,30 nabożeństwo majowe i Msza wieczorna o godz. 17,00. Natomiast w dni powszednie majówki odprawiane są  po Mszy wieczornej, która przez cały maj odprawiana jest o godz. 18,00. W środy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą o godz. 17,45.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza na IX Skawińskie Targi ekoCiepła, które odbędą się 11 maja 2019 na płycie rynku od godz. 9,00 do 14,00. Obecni będą producenci i dystrybutorzy nowoczesnych kotłów grzewczych, pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz specjaliści od ociepleń budynków.
  • Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu i baranki wielkanocne. Połowa tej kwoty została przeznaczona na zapłacenie kosztu baranków wielkanocnych.  Za pozostałą kwotę oraz ofiary składane przez rodziny przy okazji sprzątania kościoła, zakupione zostały kwiaty do Grobu Bożego oraz kwiaty, które są wsadzone przed kościołem.
  • Składam także podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Przeznaczamy je na prace i materiały związane z utwardzeniem terenu pod miejsce postojowe na zakupionej działce przy kościele. A z końcem maja planujemy rozpocząć prace z wymianą dachu na budynku katechetycznym. Bóg zapłać za ofiarność.