Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – 02.04.2018

Poniedziałek Wielkanocny – 02.04.2018

  • Dzisiaj Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Składam podziękowanie za udział, pomoc i zaangażowanie w liturgii Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, scholi, p. kościelnemu i organiście, osobom prowadzącym śpiew, adoracje i komentarze, strażakom za czuwanie przy Bożym Grobie, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Świąt Paschalnych.
  • W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca kwietnia. Odwiedziny chorych w domach od g.9,00.Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty będzie pół godziny przed Mszą Świętą zarówno rano, jak i wieczorem. Z racji uroczystego charakteru oktawy zmartwychwstania w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą we wtorek o g. 18,00, w środę o g. 7,00, w czwartek o g. 18,00, w 1 piątek o g. 7,00 i 18,00 i w sobotę o  18,00.
  • W sobotę odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach. Suma o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę 8 kwietnia uroczystość odpustowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Marka Jędraszewskiego o godz. 10.00
  • Za tydzień w poniedziałek 09 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. To Dzień Świętości Życia. Osoby chcące się włączyć w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, proszone są o wypełnienie deklaracji i wrzucenie jej do skrzynki znajdującej się przy regale z gazetami.
  • 09 kwietnia to także dzień odpustu w naszej parafii. Msze Święte będą o godz. 8,00 i o godz. 18,00 suma z procesją wokół kościoła. Okazja do spowiedzi będzie w 1 piątek i przed każdą Mszą Świętą w tygodniu. W sobotę przed południem od godz. 9.00 sprzątanie otoczenia kościoła. Zapraszam do pomocy.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 18,00.