Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018

   2 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018

 

  • Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nieszpory o 16,30 i Msza wieczorna o g. 17,00. Uroczystości odpustowe w Krakowie-Łagiewnikach z główną Mszą Świętą o godz. 10.00

 

  • Jutro dzień odpustu w naszej parafii. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00 z procesją wokół kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do uczczenia tajemnicy Zwiastowania Pańskiego. Proszę o niesienie w procesji wszystkich feretronów i sztandarów. Składam podziękowanie strażakom za pomoc w uporządkowaniu otoczenia kościoła oraz paniom, które posadziły kwiaty. To piękny dar dla Jezusa Miłosiernego na dzisiejszą niedzielę i jutrzejszy odpust.

 

  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o g. 8,00 i 18.00, we wtorek o g. 18,00, w środę o g. 7,00, w czwartek o g. 18,00, w piątek o g. 7,00 i w sobotę o  18,00.

 

  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przedstawiciele Komitetu Społecznego”Pomoc dla Adasia Śliwy” z Jaśkowic będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną do puszek przed kościołem. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację bardzo chorego dziecka Adasia Śliwy z Jaśkowic. Szczegóły na plakacie.

 

  • W związku z przypadającą w tym roku 50 -tą rocznicą ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI encykliki Humane Vitae Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza narzeczonych i małżonków na spotkanie do parafii św. Piotra w Wadowicach. Odbędzie się ono 15 kwietnia 2018 roku o godz. 17,15. Rozpocznie się prelekcją na temat „Miłość małżeńska jest wierna i wyłączna”. O g. 18,00 będzie Msza Święta, a po niej przewidziana jest modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.

 

  • Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 10,30 zapraszam dzieci, mających w tym roku przyjąć I Komunie Świętą oraz ich rodziców. Po Mszy poświęcenie i rozdanie książeczek